Donacija RC Vinkovci O.Š. Ivana Kozarca Županja

Rotary klub Vinkovci donirao je četiri 3D printera Osnovnoj školi Ivana Kozarca Županja, te tako i ove godine dao svoj doprinos u  promociji i popularizaciji naprednih tehnologija, novih znanja i vještina, ali i poticanju djece i mladih na istraživanja i razvoj. Navedena oprema koristit će se u cjelogodišnjoj edukaciji djece i mladih u području 3D modeliranja i digitalnog crtanja u sklopu „Kluba mladih tehničara“.

 „Klub je osnovan radi poticaja stjecanja i razvoja sklonosti, interesa, znanja, vještina i posebnih učeničkih sposobnosti za stručno, znanstveno i tehničko stvaralaštvo te organizirano i korisno provođenje slobodnog vremena. Sudjelovanjem stručnjaka i drugih odgojitelja te suradnjom sa stručnim ustanovama i udrugama tehničke kulture djelatnost Kluba pridonosi uspješnijem ostvarivanju odgojnih i obrazovnih ciljeva i zadaća Škole. Uz redovnu nastavu informatike održavamo izvannastavnu aktivnost pod imenom Programeri/Robotika na kojoj dodatno radimo s nadarenim učenicima o robotici i samom programiranju u popularnim alatima.  Mala smo, ali moćna grupa genijalaca koja se vole baviti tehnologijom i željna su novih znanja vezana za tehnologiju. Proučavamo i programiramo robote te naša stečena znanja uspoređujemo s ostalim školama kroz natjecanja u Croatian Makers Ligi. Željni smo novih znanja i učenja o novoj tehnologiji. Voljeli bi se upustiti u proučavanje 3D pisača kao i modeliranje 3D modela, te ovim putem zahvaljujemo Rotary klubu Vinkovci na donaciji 3D printera koja nam omogućuju nova znanja i rast u istraživanju novih mogućnosti primjene tehnologije u našem svijetu i okruženju“ kaže nastavnica informatike Sanja Oršolić