Rotary4kids in STEM – donacija edukativne opreme udruzi Locus Vinkovci

Članovi Rotary kluba Vinkovci1937 Branimir Marčinko, Mario Levanić i predsjednik kluba Antonio Maršić posjetili su udrugu Locus te donirali izuzetno vrijednu edukacijsku opremu.

Naime, projektom je predviđena besplatna ljetna radionica/kamp robotike u Vinkovcima od polovice srpnja do polovice kolovoza. Radionica je namijenjena djeci od 1. do 6. razreda. Ljetnom radionicom/kampom Rotary4kids in STEM polaznici bi upoznali djelić svijeta tehnologije, mehanizama jednostavnih strojeva i programiranja. Početkom nove školske godine 2021/22 u listopadu se nastavlja s projektom i suradnja Rotarya i Locusa u okviru deset grupa cjelogodišnjih aktivnosti iz STEM-a te su i ove godine predviđene aktivnosti za najmlađe polaznike pod nazivom Rotary prvi robot i Rotary mehanizmi i strojevi.